ZÁVODY TECHNIKA KATA ADRESÁŘ WEBY

MS dorostu a juniorů 2007

18.-21.10.2007 - Istanbul, Turecko

np28
Celkem 1106 závodníků z 84 zemí světa zkřížilo své bojové dovednosti karate na 5. Mistrovství světa WKF dorostu a juniorů. Šlo o poslední světový šampionát v dosavadních věkových kategoriích. (Nové kategorie WKF ZDE).

OBSAZENÍ ŠAMPIONÁTU

np09
Do Turecka se sjeli závodníci z celkem 84 států. Nejpočetnější týmy vypravily Chorvatsko, Francie a Srbsko, které vyslaly do Istanbulu 30 a více závodníků. Domácí Turecko představilo 29 závodníků v 39 kategoriích a pořádající země díky nim vyhrála celkový žebříček států. Na druhém místě skončila Itálie, třetí pozici obsadila Francie. Velmi překvapivé bylo čtvrté místo závodníků z Egyptu, kteří v kata získali 4 medaile. pouze s 15 závodníky dokázalo Japonsko vybojovat páté místo a se ziskem 7 medailí tak dosáhlo medailové úspěšnosti téměř 50 procent! Japonci také vyhráli prestižní soutěž kumite týmů juniorů.

ČESKÁ REPREZENTACE

np04
Česká reprezentace dorazila do Turecka pouze se šesti závodníky. 2 reprezentanti juniorů se omluvili a výjezd samoplátců v dorosteneckých kategoriích se nakonec neuskutečnil. České barvy tak v Istanbulu hájili tito závodníci: Lukáš Polzer, Tomáš Reich, Adam Sládeček, Adam Horváth, Jakub Tesárek a Lenka Zuzánková. Bohužel ani jeden ze závodníků nedosáhl na medaili ani na bodované sedmé místo a tak tentokrát skončila Česká republika mimo medailový žebříček států.

SPARTAK

np09
Barvy klubu Karate Spartak Hradec Králové na MS dorostu a juniorů 2007 v Istanbulu reprezentoval Lukáš Polzer v kategorii kumite juniorů do 60 kilogramů. V prvním kole však narazil na zkušeného portugalského závodníka, který vyhrál. Ale ani on nedosáhl na finále, aby tak Lukáše vytáhl alespoň do repasáže. V Turecku se mohl představit i Jan Tobola, který byl jako samoplátce nominován v kategorii kumite dorostu do 65 kilogramů. Hlavní trenér klubu Kamil Guzek byl připraven výjezd Honzy financovat. Vzhledem k tomu, že ostatní samoplátci výjezd odmítli, však byla celá dorostenecká výprava bohužel zrušena.