ZÁVODY TECHNIKA KATA ADRESÁŘ WEBY

AKADEMICKÉ MS KARATE 2006

3.-6.8.2006 New York, USA

Dutch open
V USA se konalo 5. Akademické MS v karate. Ve velmi silné sestavě se v New Yorku představila i česká reprezentace, která přijela obhájit 4 medaile z minulého světového šampionátu. Na loňském Akademickém ME získala česká výprava dokonce 11 cenných kovů. V české výpravě nechyběla ani Radka Krejčová z Karate Spartak HK, která startovala v kumite žen nad 60 kg a kumite team žen.

Akademické MS

Na 5.Akademickém MS karate se v New Yorku představilo celkem 700 závodníků z 57 zemí světa. Nechyběly takové karatistické velmoci, jakými je například Japonsko, Rusko, Francie, Ázerbajdžán, ale i méně častí soupeři pro české barvy z Nového Zélandu, Chille nebo Jihoafrické republiky.

Česká akademická reprezentace

Českou výpravu tvořilo celkem 14 karatistů, z nichž 11 je zařazeno do státní reprezentace ČR. V sestavě, kterou vedl trenér Petr Vrbík, byli:
- v kategorii kata: Pilmann, Kopeček, Hanzl, Nová, Vašeková, Ižáriková
- v kategorii kumite: Fiala, Tuček, Burget, Hýsek, Páleník, Krejčová, Linhartová, Paceková.
Velké ambice na medaile si dělali nejlepší čeští karatisté Jan Tuček a Petra Nová i Radka Krejčová s Petrou Pecekovou, které získali na AME 2005 zlaté medaile.

Výsledky

Radka Krejčová bohužel nenavázala na úspěch z AME 2005, když v prvním kole prohrála 4:7 se Slovenkou Višňovskou. Nedařilo se ani ostatním karatistkám v kumite. Čest českého kumite zachraňoval Jan Tuček, který zvítězil v kategorii kumite mužů nad 80 kg. Výborně bojovalo družstvo mužů v kata, když nakonec vybojovalo bronz. Petra Nová obsadila třetí místo v kata žen. V utkání o bronz porazila reprezentantku Kanady 4:1. Družstvo kata žen ve složení Vašeková, Ižáriková a Nová obsadilo 5. až 6.místo.