karaterec.com
karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
ZÁVODY TECHNIKA KATA ADRESÁŘ WEBY

ANTIDOPING V OBLASTI SPORTU A KARATE

V souvislosti se zpřísněním antidopingových kontrol i v menšinových sportech, jako je karate, jsou zde některé důležité informace z této oblasti. V budoucnu je velmi vysoká pravděpodobnost antidopingových kontrol i na turnajích karate, obzvláště pak mistrovství ČR - tresty za kladný nález mohou dosáhnout velmi vysokých částek. Je proto důležité znát tuto problematiku a také ji vysvětlit svým svěřencům.

ZDE naleznete seznam léků (i běžně užívaných), které obsahují zakázané látky a tudíž mohou nechtěně zavinit pozitivní dopingový nález u vašeho závodníka. Přečtěte si jej a dejte pozor především na běžně užívané léky jako jsou ATARALGIN, KINEDRYL, MODAFEN, MUKOSEPTONEX E, NUROFEN, PARALEN, SOLUTAN - i tyto léky jsou v době soutěže zakázány.

ZDE naleznete aktualizovaný seznam zakázaných látek a metod, platných od ledna 2004. Pozor především u starších jedinců na zákaz marihuany, která je po absorbování i nepříliš velké dávky zjistitelná i po několika týdnech. také pozor na diuretika snižující váhu. Tyto látky jsou speciálně v karate (jakožto sportu s váhovými kategoriemi) přísně zakázány. Hranice alkoholu, platná pro karate je (0,40 gramů na litr)


(C)opyright 2004-2007 SK Karate Spartak Hradec Králové
Webdesign K.Guzek, Ing. P.Švojgr
ZÁVODY
kalendář
výsledky
pravidla
antidoping
SPARTAK
ZÁVODY
TECHNIKA
KATA SHOTOKAN
ADRESÁŘ
WEBY
On-line: 2
Week: 4196
Total: 13331875
22. července 2024