karaterec.com
karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
ZÁVODY TECHNIKA KATA ADRESÁŘ WEBY

ME KARATE SENIORŮ 2007

4.-6.5.2007 - Bratislava


np28
V Bratislavě se konal svátek evropského karate - 42. Mistrovství Evropy v karate seniorů. Během tří dnů se v Národním tenisovém centru utkali nejlepší karatisté evropských zemí. Tentokrát se hrála i česká hymna a to zásluhou Petry Pecekové v kumite žen do 60 kg. Z české výpravy však šlo o jediný úspěch.


ZLATÝ ČESKÝ ÚSPĚCH


np28
V pátek 4.6. se jako první na tatami v hale Národního tenisového centra v Bratislavě představili kataři. Českou výpravu zastupovali v kategorii jednotlivců Petra Nová a Jindra Pilmann. Oba ostřílení závodníci tentokrát těsnými výsledky vypadli už v prvním kole. Účastník letošního Grand Prix Hradec Králové Polák Łukasz Wolny obsadil sedmé místo. Českým závodníkům se nedařilo ani v kumite - v kategoriích muži do 70, 75, 80 a nad 80 kg a ženy nad 60 kg dosáhla jediného úspěchu v podobě vyhraného utkání Radka Krejčová z Karate Spartak HK. Výjimkou byla Petra Peceková z Karate Vision Praha. Členka ligového týmu žen Karate Spartak procházela eliminací jako nůž máslem a ve finále nakonec porazila tureckou soupeřku Vildan Dogan hladce 6:1. Petra Peceková tak vybojovala historickou zlatou mediali z Mistrovství Evorpy pro české kumite.

VE STÍNU PETRY PECEKOVÉ


np28
Česká výprava se mohla radovat z historického zlata Petry Pecekové, výkony a výsledky ostatních závodníků už příliš důvodů k oslavám nedávali. Druhý den byly vybojovány pouze dva vítězné zápasy: Pavla Linhartová z TJ Karate Českých Budějovic byla jednou úspěšná v kumite žen do 53 kg a Lukáš Polzer z Karate Spartak HK v kumite mužů do 60 kg porazil před limitem slovenského soupeře Petera Vargu. Pozornost se tak upínala k nedělním soutěžím týmů. České týmy kumite bohužel v prvním kole narazily na pozdější vítěze. I přes dobré výkony však neokázaly využít výhody repasáže a těsnými poměry prohrály. V kata získaly body pro Českou republiku závodnice kata týmu, které získaly vynikající páté místo.


SLOVENSKÝ ÚSPĚCH


np28
Slovenská výprava dosáhla v Bratislavě největšího úspěchu v historii samostatného účinkování. Vybojovala celkem 5 medailí: Eva Medveďová získala v kumite žen BRH zlatou medaili, Klaudio Farmadín byl v kumite můžů BRH druhý, stejně jako Monika Višňovská v kumite žen do 53 kg a Andrej Harničár v kumite mužů do 80 kg. Bronzovou medaili pak přidal tým kumite žen. Slováci se tak mohli radovat z celkového čtvrtého místa v žebříčku KarateRec.com. Organizace turnaje však už tak slavné nebyla. Mnoho diváků se shodlo na tom, že šlo o jeden z nejslabších šampionátů. Kromě toho, že chyběla velkolepost finále i vyhlašování předchozích šampionátů, byli diváci umístěni spolu se závodníky prakticky do jedné čtvrtiny hlediště a neviděli na časomíry. I přes další nedostatky je třeba slovenským kolegům poblahopřát k uspořádání šampionátu, protože dokázali, že se nebojí uspořádat nejdůležitější turnaj v Evropě.

EVROPSKÉ TRIO


np28
Slovenská výprava skončila na 42. Mistrovství Evropy čtvrtá, Česká republika třináctá. Všem výpravám s velkým náskokem uteklo trio Itálie, Turecko a Španělsko. Z celkových 17 zlatých medailí tyto tři státy vybojovaly 11 prvenství. Dohromady pak jihoevropské trio získalo 28 medailí. Rozhodně bylo jako na každém evropském šampionátu mnoho k vidění. Proto zaráží skutečnost, že Mistrovství Evropy pořádané v takové blízkosti a dostupnosti vzhledem k ČR nevyužil k návštěvě daleko větší počet českých trenérů, závodníků, rozhodčích či pouze příznivců sportovního karate.

np28 kata TOP kata ČR kata finále np09
kumite TOP kumite ČR kumite finále
nástup vyhlášení ostatní
FOTOGALERIE ME KARATE SENIORŮ 2007

(C)opyright 2004-2007 SK Karate Spartak Hradec Králové
Webdesign K.Guzek, Ing. P.Švojgr
ZÁVODY
kalendář
výsledky
pravidla
antidoping
SPARTAK
ZÁVODY
TECHNIKA
KATA SHOTOKAN
ADRESÁŘ
WEBY
On-line: 2
Week: 4189
Total: 13331868
22. července 2024