ZÁVODY TECHNIKA KATA ADRESÁŘ WEBY

Mistrovství ČR karate mužů a žen 2008

29.3.2008 - Litomyšl

np28
V Litomyšli proběhlo Mistrovství České republiky v karate, na které se nominovalo celkem 280 závodníků. Turnaj se organizátorům vydařil na výbornou. Kromě plynulého chodu a pěkných cen ozdobila soutěž i návštěva japonského velvyslance v České republice Hideakiho Kumazawy, který shlédl část finálového bloku a předal ceny vítězům.

KATA

np28
Soutěžilo se v disciplínách kata muži, ženy a muži tým, v devíti váhových kategoriích kumite a ve dvou soutěžích kumite bez rozdílu hmotnosti. Kata ženy vyhrála Veronika Ištvánková z Šin-mu Hodonín, která ve finále porazila Petru Žídkovou z Nidoshinkan Dojo. V zápase nejlepších katařů vyhrál další člen Nidoshinkanu Vladimír Míček nad Jakubem Tesárkem z klubu FC Flair. V soutěži kata tým se představil reprezentační tým mužů ve složení Jakub Tesárek, Lukáš Janda a Jindřich Pilmann.

KUMITE

np28
V mužské kategorii kumite bez rozdílu hmotnosti triumfoval Jan Tuček z KC Žatec, stříbrnou pozici obsadil kopřivnický Milan Burget. Ženský open vyhrála Radka Krejčová, která ve finále porazila Pavlu Linhartovou z Českých Budějovic. Radka získala stejně jako Jan Tuček double i za svou váhovoou kategorii a přispěla tak k velkému úspěchu svého klubu Karate Spartak Hradec Králové, který si nakonec z Litomyšle přivezl 4 tituly Mistrů ČR. Kromě Radky vyhrál také Lukáš Polzer kumite do 60 kg a ve stejné váze žen brala zlato Ivana Kučerová. V součtu bodů podle serveru karaterec.com zvítězil tým Českých Budějovice, který sice nezískal ani jeden titul, odvezl si však hned 9 medailí. Druhý skončil SPartak Hradec Králové a třetí místo obsadil Baník Havířov se 7 medailemi.

SPARTAK HK

np28
Pro SK Karate Spartak Hradec Králové skončil turnaj velkým úspěchem. Do města pod Bílou věží přivezli hradečtí karatisté 4 tituly zásluhou Radky Krejčové (kumite nad 60 kg a kumite BRH), Lukáše Polzera (kumite do 60 kg) a Ivany Kučerové (kumite do 60 kg). Medailovou sbírku doplnila Pavlína Kubečková, která získala bronz v soutěži nad 60 kg. Startovali také Ivo Šroler a Filip Brož, ani jeden se i přes dobrý výkon na tatami na stupně vítězů nedostal.