SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
ZÁVODY TECHNIKA KATA ADRESÁŘ WEBY

2. kolo Ligy karate 2007 a NP seniorů

3.2.2007 Ústí nad Labem

V severomoravských Odrách se konalo 2.kolo Ligy karate a NP seniorů 2007. To se odehrávalo ve znamení prodloužení vítězné série pro týmy Havířov B v lize mužů a Karate České Budějovice v lize žáků. V bojích 2.kola NP seniorů opět dominovali závodníci z klubu Karate Spartak Hradec Králové.

Liga karate 2007 - 2.kolo

V lize mužů svedli téměř na domácím poli závodníci týmu Havířov B tři zápasy a v ani jednom nezaváhali. K zisku titulu jim tak bude ve třetím kole stačit pouze jedno vyhrané utkání. Při zisku jednoho bodu by mohl závodníky Havířova teoreticky ohrozit Žatec. Ten má na druhém místě stejně bodů jako Spartak Hradec Králové, ale lepší skóre z jednotlivých utkání. Havířov A se druhého kola nezúčastnil, neboť členové tohoto týmu odjíždějíí na Mistrovství Evropy mládeže do Turecka.

V lize žen skončil souboj největších favoritek ze Spartaku Hradce Králové a TJ Karate Českých Budějovic remízou a tak výsledek této souteže rozhodnou zápasy třetího kola. V dorostencích se po dvou vítězstvích vyhoupl do čela SK Nippon, za kterým následují o skóre horší SU Ústí n.L. a Autoškoda Mladá Boleslav. Mezi dorostenkami se už prakticky mohou těšit na ligový titul v Český Budějovicích. Také mezi žáky by jihočechy mohla o celkové prvenství připravit spíše shoda náhod. Před SU Ústí n.L. A a Kamurou Ústí n.L. A mají čtyřbodový náskok.

Národní Pohár seniorů

Národní pohár seniorů odstartoval disciplínou kata, ve které svedli finálovu bitvu Michal Hrubý a Jindřich Pilmann. Jindra si spravil chuť po prohraném finále s Jakubem Tesárkem z prvního kola a získal zlatou medaili. Mezi ženami potvrdila nadvládu v technických sestavách Veronika Ištvánková, která po dvou výhrách vévodí žebříčku karaterec.com v katách žen 2007. V soutěžích kumite opět chyběli favorité z Havířova. Klubové prvenství z 1.kola NP seniorů obhájili závodníci Karate Spartak Hradec Králové, kteří v Odrách vybojovali celkem 7 medailí. Druzí skončili členové Karate Žatec, kteří získali stejný počet bodů v žebříčku turnaje jako klub SK Kesl-ryu Praha. Nejúspěšnější závodnicí se stala Radka Krejčová ze Spartaku HK, která nenašla přemožitelku ani ve váze nad 60 kg, ani v kategorii bez rozdílu hmotnosti. Královskou kategorii kumite mužů OPEN vyhrál Vojtěch Jež z SU Ústí nad Labem.