karaterec.com
karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
INFORMACE TRÉNINKY AKCE KLUBU KRONIKA CHYSTÁMEPRAVIDLA SPORTOVNÍHO SAISHO KI DO

14.5.2006 - Hradec Králové1. Kategorie děti do 16 let - sportovní Saisho - jen chytání, přehozy a vzdávací techniky (tj.škrcení a páky), 2 kola po 3 minutách, nebo vzdání

2. Kategorie 16 a více let - volné Saisho - žádné údery do obličeje, jen kopy do hlavy + ostatní bodované techniky, 2 kola po 4 minutách

3. Kategorie- ultimátní Saisho - všechno je povoleno, 2 kola po 5 minutách

Rozhodčí - jeden v ringu, jeden soudce s časomírou, jeden zapisující body udělené ringovým rozhodčím. Při dosažení 12 bodů utkání předčasně končí před limitem. Oděv pro soutěž Saisho Ki Do jsou: 1/pouze krátké sportovní kalhoty-trenýrky, 2/ krátké sportovní kalhoty-trenýrky + vrchní díl karate gi, 3/pouze kalhoty od gi, 4/celé karate gi.

Při zápasu je zakázáno: Kopy a údery do genitálií, tahání za vlasy, kopy kolenem do obličeje, přímé údery do obličeje, údery do obličeje v boji na zemi, kousání, škrabání apod.

Získat bodové ohodnocení lze zejména za: 1. 2 body hod nebo přehoz na zem, kop na hlavu. 2. 1 bod držení na zemi, nasazení reálné páky apod. Odklepnutím jednoho ze zápasníků končí utkání před limitem.

Co je dovoleno: Údery na hlavu ve formě facky (otevřenou rukou a ze strany), údery loktem na tělo ve stoje i při boji na zemi, totéž kopy kolenem, kopy na hlavu, krátké i dlouhé údery na tělo, low kick zevnitř i zvenčí na nohy i na tělo. Veškeré hody i přehozy, boj na zemi, páky, škrcení a držení, zámek nohama i koleny apod. Podrobné upřesnění pro závodníky i kouče bude vždy před každou soutěží na schůzce bojovníků.


(C)opyright 2004-2007 SK Karate Spartak Hradec Králové
Webdesign K.Guzek, Ing. P.Švojgr
AKCE SPARTAK
závody
soustředění
semináře
turnaje
ukázky
páskování
soutěže
jiné akce
akce 2007
SPARTAK
INFORMACE
TRÉNINKY
AKCE KLUBU
KRONIKA
CHYSTÁME
On-line: 3
Week: 3681
Total: 13238202
1. prosince 2023