karaterec.com
karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
INFORMACE TRÉNINKY AKCE KLUBU KRONIKA CHYSTÁME

Vynikající úspěch závodníků Karate Spartak HK na Mistrovství Východočeského svazu karate v Rychnově nad Kněžnou

Datum konání: 27.10.2002
Místo konání: hala Rychnov nad Kněžnou
Pořadatel: Sokol Vamberk
Za Spartak startovali: 26 závodníků
Coach: K.Guzek, P.Drahoš, I.Šroler
Získané medaile: 17 (5z 5s 7b)

V KATA soutěžili jak zkušení závodníci, tak naprostí nováčci.
Ani ti se však mezi konkurencí 150 závodníků neztratili. Jednotlivých vítězství dosáhli například David Cheníček, Aleš Polák, Jan Hrubeš, Marek Linhart a Jan Všetečka. Až k souboji o medaile se probojovali Jan Tobola, Jiří Gombita, Tereza Šprincová, Kristýna Burdychová. Kateřina Žumárová dokonce svoje vítězné tažení dotáhla až k zisku bronzové medaile, což bylo v silně obsazené kategorii KATA ml. Žákyň opravdu úspěchem. Bronzovou medaili podle očekávání získala i Radka Krejčová v kategorii juniorek

Jako tradičně Spartak exceloval v soutěžích kumite.
Zlaté medaile vybojovali Jan Tobola (ml.žáci -40 kg), Martin Havlíček (st.žáci +60 kg), Petr Drahoš (junioři -60 kg), Tomáš Brož (junioři -80 kg), Radka Krejčová (juniorky +60 kg). O třídu lepší úroveň než u ostatních závodníků měli zápasy našich Lukáše Polzera a Marka Netíka. Jejich semifinálový souboj byl podle všech přítomných předčasným finálem kategorie st. Žáků do 50 kg. Smolně pak dopadlo finále, kde Lukáš prohrál v prodloužení, když o mnoho slabšího soupeře příliš silně kontaktoval úderem kizami-cuki džodan. V této kategorii jsme tedy obsadili "pouze" stříbrnou a bronzovou medaili. Velkým překvapením byla bronzová medaile Jakuba Vejvody, kterou si tento nadějný závodník vybojoval v kategorii mladších žáků do 35 kg.