karaterec.com
karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
ZÁVODY TECHNIKA KATA ADRESÁŘ WEBY

POSTOJE
Fudo-dači Nazývá se též sočin-dači. Lze ho charakterizovat jako kiba-dači šikmo vpřed nebo zenkucu-dači se s otevřením zadního boku a pokrčením zadní nohy
Hangetsu-dači Postoj podobný Sančin-dači. Chodidla jsou však od sebe vzdálená více od sebe ve směru vpřed.
Heiko-dači Stoj s mírně rozkročenýma nohama a chodidly namířenými vpřed. Těžiště rovnoměrně rozloženo na obě chodidla. Do tohoto postoje se dostaneme z musubi-dači roztažením pat o 45 stupňů.
Heisoku-dači Stoj s chodidly u sebe namířenými vpřed. Těžiště rovnoměrně rozloženo na obě chodidla.
Kamae Bojový postoj, uzpůsobený pro pohyb a techniky kumite. Pro optimální vedení boje by mělo být těžiště více na zadní noze, postoj by měl mít těžiště co nejníže a také dostatečnou délku i šířku. Pohyb v postoji i provedení techniky by mělo být vedeno pomocí pohybu boků.
Kiba-dači Postoj s rozkročenýma nohama - postoj pro pohyb do strany, Těžiště rovnoměrně rozloženo na obě chodidla, která míří vpřed. Do tohoto postoje se dotaneme z uči-hačidži-dači roztažením špiček chodidel o 45 stupňů.
Kokucu-dači Obranný postoj s těžištěm více na zadní noze ve směru techniky. Paty chodidel jsou za sebou ve směru postoje, přední chodidlo míří vpřed, špička zadního chodidla míří v pravém úhlu do strany.
Kosa-dači Postoj se zkříženýma nohama. Těžiště je 100 % na přední noze. Používá se pro útok směrem vpřed nebo pohyb do strany (například v kiba-dači)
Musubi-dači Stoj s patami u sebe a špičkami chodidel 45 stupňů do strany. Těžiště rovnoměrně rozloženo na obě chodidla. Do tohoto postoje se dostaneme z heisokudači roztažením špiček chodidel
Nekoaši-dači Postoj s těžištěm 100 % na zadní noze, Přední noha se dotýká podlahy pouze špičkou chodidla.
Renodži-dači Postoj s chodidly ve tvaru "L"
Sagi-aši-dachi
Sančin-dači Postoj půlměsíce - podle postavení chodidel nebo též postoj přesípacích hodin podle postavení nohou, které směřují koleny k sobě.
Sočin-dači Nazývá se též fudo-dači. Lze ho charakterizovat jako kiba-dači šikmo vpřed nebo zenkucu-dači se s otevřením zadního boku a pokrčením zadní nohy
Soto-hačidži-dači Postoj s mírně rozkročenýma nohama a chodidly 45 stupňů do strany. Těžiště rovnoměrně rozloženo na obě chodidla. Do tohoto postoje se dostaneme z heiko-dači roztažením špiček o 45 stupňů.
Šiko-dači Postoj s rozkročenýma nohama a špičky chodidel roztaženými 45 stupňů do strany. Těžiště rovnoměrně rozloženo na obě chodidla. Do tohoto postoje se dostaneme roztažením špiček chodidel o 45 stupňů.
Šizentai Volný, přirozený postoj. Není bojovým postojem a používá se většinou k popisu překroků do jiných postojů
Teidži-dači Postoj s chodidly ve tvaru "T"
Uči-hačidži-dači Postoj s rozkročenýma nohama a patami 45 stupňů do strany. Těžiště rovnoměrně rozloženo na obě chodidla. Do tohoto postoje se dostaneme ze soto-hačidži-dachi roztažením pat o 90 stupňů.
Zenkucu-dači Útočný postoj s těžištěm více na přední noze ve směru techniky. Šířka postoje je na šířku boků, chodidla šikmo vpřed.
Zuri-aši-dachi

(C)opyright 2004-2007 SK Karate Spartak Hradec Králové
Webdesign K.Guzek, Ing. P.Švojgr
seznam
kata
kumite
zkušební řád
SPARTAK
ZÁVODY
TECHNIKA
KATA SHOTOKAN
ADRESÁŘ
WEBY
On-line: 11
Week: 1149
Total: 12597561
25. června 2021