karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
INFORMACE TRÉNINKY AKCE KLUBU KRONIKA CHYSTÁME

Mistrovství ČR karate juniorů, dorostu a žáků 14.-15.12.2002 Ústí n.L.

Celkem 640 závodníků bojovalo v 45 kategoriích na Mistrovství České republiky žáků, dorostu a juniorů. Z Karate Spartak Hradec Králové se na letošní mistrovství probojovalo celkem 13 závodníků Bohužel pro zranění nemohl nastoupit Mistr České republiky z roku 1998 Ivo Šroler v kategorii junioři BRH, Aleš Kotlár se v kategorii dorostenců do 65 kg nemohl zúčastnit kvůli onemocnění a Martin Selecký byl mimo Českou republiku a tak nemohl nastoupit do kategorie junioři do 70 kg. Radka Krejčová ze zdravotních důvodů vynechala soutěž KATA juniorky a soustředila se pouze na kumite.

Martin Havlíček - kumite starší žáci nad 60 kg
V sobotu 14.12. v ústecké hale Klíše nastoupili k bojům o mistrovské tituly dorostenci a junioři, mezi kterými nakonec byl nejúspěšnější klub Karate České Budějovice.
Největší kandidát na titul mistra České republiky - účastník Mistrovství světa 2001 Tomáš Brož bojoval ve dvou soutěžích. V kategorii nad 80 kilogramů se podle očekávání dostal do večerního finále. Zde však poněkud zaspal začátek utkání a prohrával už 1:4. Bojovným výkonem se mu podařilo snížit na 5:6, ale na srovnání skóre mu v konci zápasu chybělo několik vteřin. Musel se tedy spokojit se stříbrnou medailí a také se rozloučit s nominací na ME mládeže 2003, které se koná v polské Wroclavi. Ve druhé kategorii juniorů bez rozdílu hmotnosti procházel také poměrně hladce. V semifinále však narazil na vynikajícího Jindřicha Pilmanna z SK Kesl-ryu Praha. Vyrovnaný boj obou reprezentantů skončil i po prodloužení nerozhodně 0:0 a na praporky byl vyhlášen jako lepší Pilmann. Tomáše Brože tak čekal souboj o třetí místo, ve kterém porazil Petra Charváta z KK Lichnice a získal tak svou druhou medaili na tomto mistrovství.

Další favoritkou na titul byla mistryně České republiky z roku 2000 Radka Krejčová, která v posledních letech exceluje v kategorii juniorek nad 60 kilogramů. Také na tomto mistrovství byla v prvních dvou kolech suverénní. Ve třetím kole však na ni dolehla únava po právě prodělané angíně. Zaváhání v zápase s Lucií Smékalovou ji stálo vítězství (výsledek 1:2) a také šance na zisk druhého titulu Mistryně České republiky. V utkání o třetí místo Radka bojovala spíše se svým zdravotním stavem než se svou soupeřkou, přesto dokázala zvítězit 5:0 a zaslouženě si z letošního mistrovství odváží bronzovou medaili.

Petr Drahoš Podlehl v prvním kole Jiřímu Zbrankovi z SKK Hradec Králové. V repasáži byl však už úspěšný a nakonec získal bronzovou medaili
Pro Richarda Tesaře to byl debut na celorepublikových závodech a tak se od něj nečekal žádný výrazný úspěch. Přesto bojoval velice statečně a v prvním kole prohrál s vítězem kategorie Liborem Gureckým z TJ Baník Havířov. Také Jiří Kotala se nedostal do druhého kola, když podlehl bronzovému Filipu Trojovskému z SK Global Brno.

Druhý den byli na programu boje v kategoriích mladší a starší žáci. Mezi nimi si nakonec nejlépe vedli závodníci Kamury Ústí nad Labem.

Z Karate Spartak Hradec Králové nastoupil jako první Jan Tobola, vítěz Národního poháru v Praze (8.6.2002), bronzový z Národního poháru v Mladé Boleslavi (21.9.2002) a vítěz Mistrovství VčSKe v Rychnově n.K. (27.10.2002). Také na tomto mistrovství potvrdil výbornou formu a po bojovném výkonu získal v kategorii kumite mladší žáci do 40 kg bronzovou medaili, když nestačil pouze na Jakuba Formánka z Kamury Ústí nad Labem.

Lukáš Polzer a Marek Netík statečně bojovali v kategorii kumite starších žáků do 40 kg. Oba se dostali do repasáže. V ní se však k bronzové medaili probojoval pouze Lukáš Polzer, který v rozhodujícím utkání porazil Tomáše Bursíka z Karate Chodov. Marek Netík zůstal těsně před ziskem druhé bronzové medaile, i jeho výkon si však zaslouží pochvalu Martin Havlíček vyhrál první kolo kategorie kumite starších žáků nad 60 kg. V dalších zápasech však zaplatil nováčkovskou daň svou nezkušeností s velkými závody a nakonec zůstal bez medailového umístění.

V roce 2002 celkem tedy Karate Spartak Hradec Králové získal na Mistrovství České republiky 8 medailí: