karaterec.com
karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
INFORMACE TRÉNINKY AKCE KLUBU KRONIKA CHYSTÁME

JAPONSKO 2008/1 - PŘÍLET A PRVNÍ DNY

10.11.2008 - Tokio


Zdravím z Japonska. Přistáli jsme v Naritě bez problémů, po 20 hodinách cesty z HK jsem se ubytovali na hotelu New Takanawa v centru Tokia. Je to hotel pro účastníky MS a také vedení WKF. O víkendu jsme ztrávili většinu času obchůzkami po městě, nic výjimečného. Omylem chodím do míst, kde už jsem byl před dvěma lety a stará místa, která chci znovu navštívit nenacházím. Zajímavá byla pouze návštěva Shotokanu - tedy doja, kde trénoval Gichin Funakoshi (jde samozřejmě už o téměř novostavbu - původní dojo vyhořelo).

Potkali jsme se s reprezentací. MS začíná ve čtvrtek, před tím musí ale závodníci absolvovat převážení. Podařilo se zrealizovat jeden trénink, s místem pro cvičení je ale poměrně problém. Navíc pršelo, takže se moc nedalo trénovat ani venku. Navštívili jsme oficiální prodejnu MS - Shureido. Zrovna tam promítali Kuro Obi, ale bez českého "dabingu".

V pondělí první úspěch. I po dvou letech se mi podařilo najít dojo S.K.I.F., tedy dojo, kde trénuje Hirokazu Kanazawa. S panem Murakamim jsem se dohodl, že se přijdu podívat na večerní tréninky, kdy cvičí pokročilí. Potkal jsem tam i mladého Kanazaxu, který byl se mnou v roce 2006 na MS S.K.I.F. ve stejné váhové kategorii.

Zkouším konverzovat japonsky, ale Japonci mi odpovídají anglicky, aby mi udělali radost. Většinou mě podle něčeho odhalí, že nejsem Japonec.

Zdravím všechny. Přestože plním předsevzetí, že tentokrát nebudu v Japonsku moc fotit, posílám několik fotografií. Kamil Guzek


jap01jap02jap03jap04jap05jap06jap07jap08jap09jap10jap11jap12jap13jap14jap15

(C)opyright 2004-2007 SK Karate Spartak Hradec Králové
Webdesign K.Guzek, Ing. P.Švojgr
AKCE SPARTAK
závody
soustředění
semináře
turnaje
ukázky
páskování
soutěže
jiné akce
akce 2007
SPARTAK
INFORMACE
TRÉNINKY
AKCE KLUBU
KRONIKA
CHYSTÁME
On-line: 2
Week: 9672
Total: 11926466
22. listopadu 2019