SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
ZÁVODY TECHNIKA KATA ADRESÁŘ WEBY

WAKIZAŠI CUP 2007

15.9.2007 - Nymburk

tradiční turnaj karate Wakizaši Cup se letos konal v netradičním termínu. Místo obvyklého jarního konání se tentokrát turnaj v Nymburku konal na začátku září a to kvůli nabitému kalendáři ČSKe, který právě na jaře doplnil kvalitně uspořádaný Národní pohár dorostu a juniorů v Nymburku. Na letošním Wakizaši Cupu 2007 se nakonec na stupních vítězů vystřídali závodníci z 26 převážně českých klubů karate.

VÝSLEDKY TURNAJE

Na Wakizaši Cupu 2007 se udělilo celkem 150 medailí ve 47 kategoriích. Kata mužů i žen ovládli závodníci FC Flair - Martin Náhlovský a Lenka Zandtová. Obsazena byla i soutěž veteránů nad 35 let, kterou vyhrál Jiří Bašus z domácího Sokola Nymburk. V kumite mužů ovládli závodníci z Baníku Příbram, kteří triumfovali v soutěži jednotlivců bez rozdílu hmotnosti i v kategorii týmů. Kumite žen BRH vyhrála Anna Emingerová z KC Žatec.

ŽEBŘÍČEK TURNAJE

Nejúspěšnějším týmem se stal KC Žatec, který v turnajovém žebříčku KR předstihl i největšího favorita - pražský klub Kesl-ryu. Ten sice vybojoval o jednu medaili více, než severočeši (13), ale ve prospěch žateckých závodníků hovořil větši počet vítězství. Třetí na Wakizaši Cup 2007 skončila Budó škola KK Písek. Jihočeši vybojovali celkem 42 bodů.

SPARTAK HK

Královéhradecký Spartak vyslal na turnaj tři závodníky, neboť v tomto termínu musel absolvovat další tři akce. Všichi závodníci Spartaku bodovali. Eva Lálová vybojovala bronzovou medaili v kategorii kata mladších dorostenek, Jan Tobola vyhrál kumite dorostenců do 65 kg a Filip Brož zvítězil ve stejné váze juniorů.