karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
HISTORIE BOJOVÁ UMĚNÍ HOLLYWOOD ZPRÁVY WEBY

2004-08-29 Korejský taekwondista získal olympijské zlato vítězstvím k.o.

Korejský taekwondista Mun De-song vybojoval díky obdivuhodnému vítězství k.o. ve finálovém duelu zlatou olympijskou medaili. V nejtěžší hmotnostní kategorii nad 80 kilogramů zasáhl po dvou minutách a deseti vteřinách prvního kola domácího Alexandrose Nikolaidise z otočky patou do brady a poslal Řeka k zemi.

Přestože Nikolaidise okamžitě z rohože zvedl jeho trenér a postavil ho na nohy, otřesený bojovník ani po několika minutách nepřišel úplně k sobě a nemohl v zápasu pokračovat.

Bronzovou medaili ze Sydney obhájil Francouz Pascal Gentil, jenž v semifinále, kam postoupil z oprav, jen těsně prohrál s pozdějším korejským šampionem. V duelu o třetí místo pak Gentil porazil Ibrahima Kamala z Jordánska 6:2 na body.

V nejtěžší hmotnostní kategorii žen nad 67 kilogramů obhájila zlato čínská taekwondistka Čchen Čung. Ve finále porazila Myriam Baverelovou z Francie suverénně 12:5 na body. Bronz získala Adriana Carmonaová z Venezuely, která se na stupně vítězů rovněž propracovala z oprav.

Výsledky:

Muži - nad 80 kg:
Finále: Mun De-song (Korea) - Nikolaidis (Řec.) k.o. (2:10 min.),
o 3. místo: Gentil (Fr.) - Kamal (Jord.) 6:2.
Semifinále: Mun De-song - Gentil 5:3, Nikolaidis - Kamal 6:3.
Semifinále oprav: Gentil - Zrúrí (Mar.) 3:1, Kamal - Sagindykov (Kaz.) 2:2 převahou.
Konečné pořadí: 1. Mun De-song, 2. Nikolaidis, 3. Gentil, 4. Kamal, 5. Zrúrí a Sagindykov.

Ženy - nad 67 kg:
Finále: Čchen Čung (Čína) - Baverelová (Fr.) 12:5,
o 3. místo: Carmonaová (Ven.) - Silvaová (Braz.) 7:4.
Semifinále: Čchen Čung - Silvaová 8:5, Baverelová - Dawaniová (Jord.) 3:3 převahou.
Semifinále oprav: Carmonaová - Dawaniová 11:8, Silvaová - Castrignanová (It.) 6:3.
Konečné pořadí: 1. Čchen Čung, 2. Baverelová, 3. Carmonaová, 4. Silvaová, 5. Castrignanová a Dawaniová.