karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
HISTORIE BOJOVÁ UMĚNÍ HOLLYWOOD ZPRÁVY WEBY

2004-08-28 Reprezentantka hostitelské země se prosadila i v taekwondu

Řekové již na olympijských hrách získali čtrnáct medailí a dnes jejich bilanci o další stříbro rozšířila Elisavet Mystakiduová. Ta hostitelskou zemi nereprezentovala v žádném tradičním sportu, ale v taekwondu, které je do olympijského programu zařazeno teprve podruhé.

Sedmadvacetiletá Řekyně, kterou trénuje Korejec O Jang-tsu, v kategorii do 67 kilogramů až ve finále prohrála s Lou Wej z Číny. Bronzovou medaili získala Korejka Hwang Kjong-sun.

Mužskou kategorii do 80 kilogramů vyhrál Američan Steven Lopez, který ve finále porazil 3:0 Bahriho Tanrikulua z Turecka. Bronzovou medaili získal Jossef Karami z Íránu.

Výsledky:

Muži do 80 kg:
Finále: Lopez (USA) - Tanrikulu (Tur.) 3:0.
O 3. místo: Karami (Írán) - Ahmadov (Ázerb.) 9:8.
Semifinále: Lopez - Karami 7:6, Tanrikulu - Ahmadov 6:6 převahou.
Semifinále oprav: Ahmadov - Estrada (Mex.) 9:9 převahou, Karami - Hamdúní (Tun.) 12:4.
Konečné pořadí: 1. Lopez, 2. Tanrikulu, 3. Karami, 4. Ahmadov, 5.-6. Estrada a Hamdúní.

Ženy do 67 kg:
Finále: Luo Wej (Čína) - Mystakiduová (Řec.) 7:6.
O 3. místo: Hwang Kjong-sun (Korea) - Juarezová (Guat.) 5:2.
Semifinále: Mystakiduová - Riverová (Fil.) 3:2, Luo Wej - Diazová (Portor.) 5:3.
Semifinále oprav: Juarezová - Diazová 5:2, Hwang Kjong-sun - Riverová 6:2.
Konečné pořadí: 1. Lou Wej, 2. Mystakiduová, 3. Hwang Kjong- sun, 4. Juarezová, 5.-6. Riverová a Diazová.