karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
HISTORIE BOJOVÁ UMĚNÍ HOLLYWOOD ZPRÁVY WEBY

2004-08-27 V taekwondu další zlaté medaile získaly Írán a Korea

Íránská a korejská výprava si zásluhou taekwonda do medailové bilance na olympiádě v Aténách přidaly další zlato. Íránec Hádží Saeí Bonehkohal vyhrál kategorii mužů do 68 kilogramů, Korejka Čang Či-won byla nejlepší mezi ženami, jejichž tělesná hmotnost nepřekračuje 57 kilogramů.

Další medaili si v bojovém sportu, který je do olympijského programu zařazen podruhé, připsal i Tchajwan. Na čtvrteční dvě zlaté medaile svých reprezentačních kolegů navázal stříbrem mezi muži Chuang Čch'-hsjung, který ve finále prohrál těsně 3:4.

V ženské kategorii až do finále dokráčela Američanka Nia Abdallahová, která své asijské soupeřce podlehla 1:2. Bronz získala Mexičanka Iridia Salazarová-Blancová.

Výsledky:

Muži - do 68 kg:
Finále: Bonehkohal (Írán) - Chuang Čch'- hsjung (Tchajwan) 4:3.
O 3. místo: Song Mjong-Sob (Korea) - Silva (Braz.) 12:7.
Semifinále: Bonehkohal (Írán) - Song Mjong-Sob 9:9 převahou, Chuang Čch'-hsjung - Sagastume (Guat.) 7:5.
Semifinále oprav: Silva - Sagastume 12:10, Song Mjong-Sob - Husajn (Egypt) 8:6.
Konečné pořadí: 1. Bonehkohal, 2. Chuang Čch'-hsjung, 3. Song Mjong-Sob, 4. Silva, 5.-6. Sagastume a Husajn.

Ženy - do 57 kg:
Finále: Čang Či-won (Korea) - Abdallahová (USA) 2:1.
O 3. místo: Salazarová-Blancová (Mex.) - Reyesová (Šp.) 2:1.
Semifinále: Abdallahová (USA) - Sukčongdumnenová (Thaj.) 7:7 převahou, Čang Či-won - Salazarová-Blancová 2:1.
Semifinále oprav: Salazarová-Blancová - Corsiová (It.) 3:2, Reyesová - Sukčongdumnenová 6:3.
Konečné pořadí: 1. Čang Či-won, 2. Abdallahová, 3. Salazarová-Blancová, 4. Reyesová, 5.-6. Sukčongdumnenová a Corsiová.