karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
HISTORIE BOJOVÁ UMĚNÍ HOLLYWOOD ZPRÁVY WEBY

2004-08-26 Tchaj-wan má díky taekwondu dvě premiérová zlata

Absolutním triumfem reprezentantů Tchaj-wanu skončil první den soutěží v taekwondu. První zlaté olympijské medaile v historii pro tuto asijskou zemi vybojovali v kategorii do 58 kilogramů Mu Jen-čchu a jeho krajanka Čchen Š'- hsin v kategorii do 49 kilogramů.

Úřadující světový šampion Mu Jen-čchu potvrdil roli největšího favorita a ve finále porazil Mexičana Oscara Salazara po takřka jednoznačném průběhu 5:1. Bronz získal Tamer Bajúmí z Egypta.

Bojový sport taekwondo, jenž je v programu her podruhé, přinesl Tchaj-wanu i druhou dnešní zlatou radost. Vítězka asijské kvalifikace Čchen Š'-hsin se ve finále prosadila v poměru 5:4 proti vicemistryni světa Yanlis Yuliet Labradaové-Diazové z Kuby. Třetí místo získala Yaowapa Boorapolchaiová z Thajska.

Výsledky:

Muži - do 58 kg:
Finále: Mu Jen-čchu (Tchaj-wan) - Salazar (Mex.) 5:1.
O 3. místo: Bajúmí (Egypt) - Ramos (Šp.) 7:1.
Semifinále: Mu Jen-čchu - Bajúmí 5:4, Salazar - Quoc Huan Nguyen (Viet.) 8:0.
Semifinále oprav: Bajúmí - Reges (Dom. rep.) na technickou převahu, Ramos - Quoc Huan Nguyen 8:0.
Konečné pořadí: 1. Mu Jen-čchu, 2. Salazar, 3. Bajúmí, 4. Ramos, 5.-6. Reges a Quoc Huan Nguyen.

Ženy - do 49 kg:
Finále: Čchen Š'-hsin (Tchaj-wan) - Labradaová-Diazová (Kuba) 6:4.
O 3. místo: Boorapolchaiová (Thaj.) - Moraová-Romerová (Kol.) 2:1.
Semifinále: Labradaová-Diazová - Cariasová (Guat.) 8:3, Čchen Š'-hsin - Gondaová (Kan.) 3:2.
Semifinále oprav: Moraová-Romerová - Cariasová 2:0, Boorapolchaiová - Gondaová 2:1.
Konečné pořadí: 1. Čchen Š'-hsin, 2. Labradaová-Diazová, 3. Boorapolchaiová, 4. Moraová-Romerová, 5.-6. Cariasová a Gondaová.