karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
HISTORIE BOJOVÁ UMĚNÍ HOLLYWOOD ZPRÁVY WEBY

2012-01-18 V Paříži byla zahájena letošní série Karate 1

Ve francouzské metropoli byla o víkendu 14. a 15. ledna 2012 zahájena série Karate 1, a to prestižním turnajem Premier League Open de Paris.

S obrovskou konkurencí, která do Paříže dorazila z celého světa, se pokusila změřit síly i trojice českých závodníků v kata.

Nejlépe dopadl Vladimír Míček z domovského klubu Nidoshinkan Dojo, který obsadil v kategorii kata muži celkové sedmé místo, což je mezi 99 závodníky velice solidní umístění, které navíc znamená i body do žebříčku série Karate 1.
Míček nejprve porazil těsným poměrem 3:2 Taylora Reece z Anglie. Poté na něj nestačil ani Francouz Nicolas Chahoud, ani Ital Lorenzo Cappaci. Tím se Míček probojoval až do osmifinále, kde ho však los svedl dohromady s úřadujícím mistrem světa Antoniem Diazem z Venezuely. S tím Míček prohrál jasně 0:5, nicméně vzápětí mohl nastoupit alespoň do repasáže, neboť Diaz postoupil až do finále a následně i celý turnaj vyhrál.
Ve svém prvním utkání repasáže si Míček poradil s Pasi Hirvonenem z Finska jednoznačně 5:0. V dalším duelu však stejným poměrem podlehl nakonec bronzovému Miguelu Gallindovi. Ten se tak stal jedním ze tří Venezuelanů, kteří zaplnili stupně vítězů.

Další český reprezentant Jindřich Pilmann postoupil z prvního kola přes italského závodníka Federica Monnatiho. Ve svém druhém střetnutí však podlehl nejtěsnějším možným rozdílem Johnu Gardinerovi z Anglie.

Miroslava Vašeková jako poslední česká zástupkyně si vedla rovněž velice nadějně. První utkání vyhrála bez boje, v dalším porazila 3:2 Portugalku Marii Teresu Santosovou a následně 5:0 Slovenku Katarínu Longovou. Tím se dostala až do čtvrtfinále, kde na ni čekala nakonec úspěšnější Japonka Rimi Kajikawa. Ta následně nestačila na svoji krajanku Riku Usami a skončila třetí. Vašeková tak přišla o možnost bojovat o bronzovou medaili v repasáži, nicméně i tak si díky postupu do čtvrtfinále zajistila cenné body do celkového žebříčku.

Kompletní výsledky turnaje naleznete zde.