karaterec.com
karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
HISTORIE BOJOVÁ UMĚNÍ HOLLYWOOD ZPRÁVY WEBY

2010-12-05 V neděli byli na MČR nejúspěšnější závodníci TJ Karate České Budějovice

V neděli 5. prosince 2010 pokračovalo mistrovství České republiky kategoriemi mladšího a staršího žactva. Do nedělního programu zasáhlo celkem 186 závodníků ze 44 klubů.

V disciplíně kata jednotlivců vybojovali zlaté medaile Dominik Bartuška (ml. žáci), Kristýna Řeháková (ml. žákyně), Dominik Mikula (st. žáci) a Patricie Klapalová (st. žákyně). Soutěž družstev pak patřila týmům TJ Karate České Budějovice (žáci) a SK Kesl Ryu Shotokan (žákyně).

V kumite si z Hodonína odvezli tituly mistrů republiky Mikuláš Fuka (ml. žáci -30kg), Václav Kratochvíl (-35kg), Marek Řeřicha (-41kg), Jiří Měkuta (+41kg), Lucie Štroblová (ml. žákyně -35kg), Aneta Růžičková (+35kg), Vojtěch Lukšík (st. žáci –39kg), Jakub Michálek (-45kg), Hoang Thanh Hung (-52kg), Ota Andörfer (-60kg), Jiří Krych (+60kg), Adriana Crhoňková (st. žákyně -42kg), Petra Vávrová (-50kg) a Anna Hájková (+50kg).

Kompletní nedělní výsledky naleznete zde.

Kompletní rozpisy kategorií naleznete zde (komprimovaný soubor .rar).

V neděli se žádnému ze závodníků nepodařilo získat dvě zlaté medaile tak, jako v sobotu, nicméně svými výkony se tomuto výsledku velmi přiblížila Lucie Štroblová z Fight Clubu České Budějovice, která vyhrála svoji váhovou kategorii kumite a v kata obsadila druhou pozici. Stala se tak nejúspěšnější účastnicí nedělního turnaje. Za vyzdvižení stojí ještě výkony Sabiny Forstové (Taro Kan Karate Team Brno) a Anety Šabové (Nidoshinkan Dojo), které získaly po jedné stříbrné a jedné bronzové medaili.

V hodnocení klubů sváděly vyrovnané souboje o prvenství dva českobudějovické celky, jejichž výpravy patřily na celém šampionátu k těm nejpočetnějším. Nejvíce medailí si nakonec odvezli karatisté z TJ Karate České Budějovice (5 zlatých, 1 stříbrnou a 6 bronzových – 412 bodů). Jejich kolegové z Fight Clubu nakonec obsadili se 368 body druhé místo (4-4-3). Značný obdiv zasluhují závodníci z KK TJ Krupka, kteří se sedmičlennou výpravou vybojovali 3 zlaté a 3 stříbrné medaile. V celkovém hodnocení klubů jim tak patří třetí příčka (240 bodů).

Kompletní pořadí klubů z nedělního turnaje naleznete zde.

Zdroj: KarateRec.com