karaterec.com
karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
HISTORIE BOJOVÁ UMĚNÍ HOLLYWOOD ZPRÁVY WEBY

2010-04-04 David Haye porazil v obhajobě titulu Johna Ruize TKO

Britský boxer David Haye úspěšně zvládl svou první obhajobu titulu mistra světa v těžké váze. Pás organizace WBA suverénně udržel v souboji s Američanem Johnem Ruizem, kterého v sobotu v noci porazil v Manchesteru technickým k.o. v devátém kole.

Osmatřicetiletý vyzyvatel doufal, že by mohl napodobit legendární krajany Muhammada Aliho, Evandera Holyfielda, Brita Lennoxe Lewise a Ukrajince Vitalije Klička a stát se potřetí v kariéře šampionem v těžké váze. Jeho sen se však začal rozplývat už v prvním kole, kdy ho o devět let mladší soupeř poslal po 25 sekundách k zemi.

Ruiz byl v úvodním z plánovaných dvanácti kol počítán ještě jednou a v šestém kole se ocitl na podlaze ringu znovu dvakrát. Na konci devátého kola pak hodili Američanovi asistenti do ringu ručník. "Rozhodli se správně, protože jinak to pro něj mohlo dopadnout hůř. Mohl skončit v nemocnici. Docházely mu baterky," uvedl Haye po zápase, do kterého šel s mankem v přípravě.

Jeho trenér po souboji prozradil, že britský boxer si v tréninku roztrhl pravou ruku a poslední měsíc nemohl boxovat. "Chybělo málo a zápas musel být odložen. Ale David si věřil, že může vyhrát i bez sparringu a dokázal to," prohlásil kouč Adam Booth. "Jsem v sedmém nebi, mám ohromnou radost. Cítil jsem se vážně nabitý," řekl Haye rozhlasové stanici BBC. Bývalý šampion v polotěžké váze získal titul WBA loni v listopadu po vítězství nad ruským obrem Nikolajem Valujevem a v sobotu absolvoval teprve čtvrtý zápas v nejtěžší kategorii.

Svou bilanci mezi profesionály vylepšil na 25 vítězství a jednu porážku, přičemž dvaadvacetkrát vyhrál k.o. "Bylo tu spoustu fanoušků a ten dav mě přímo elektrizoval. S takovými výkony si jejich přízeň udržím," pochvaloval si Haye souboj v MEN Areně, kam zavítalo 20.000 diváků.

Hayeovým snem je nyní sjednotit tituly po vítězství nad bratry Kličky, kteří drží pásy organizací WBC, IBF a WBO. "Mým úkolem je bavit. Sice jsem se nijak nepřiblížil k tomu, abych tenhle úkol splnil, ale zvládnu to," řekl prostořeký Brit, na kterého mají ukrajinští bratři políčeno kvůli jeho provokacím.

Ruiz absolvoval už jedenáctý titulový zápas a k.o. prohrál teprve podruhé v kariéře. Před 14 lety ho knokautoval David Tua. Z 55 duelů odcházel poražen devětkrát. "Byl lepší," uznal Hayeovy kvality. "Člověk nemůže vyhrát všechno, ale musí jít pořád dál. To je moje filozofie," řekl Američan a naznačil, že se jeho kariéra chýlí ke konci. "Už jsem v téhle branži moc dlouho a možná je čas naložit s životem jinak," dodal.

Zdroj: ČTK

(C)opyright 2004-2007 SK Karate Spartak Hradec Králové
Webdesign K.Guzek, Ing. P.Švojgr
BUDO
KARATE
BOX
JUDO
KOTV - HISTORY
OH 2004 - box
OH 2004 - judo
OH 2004 - šerm
OH 2004 - zápas
OH 2004 - luk
OH 2004 - taekwondo
SPARTAK
HISTORIE
BOJOVÁ UMĚNÍ
HOLLYWOOD
ZPRÁVY
WEBY
On-line: 1
Week: 369
Total: 12572187
13. dubna 2021

EMAIL KARATE SPARTAK

NEJČTENĚJŠÍ V SEKCI BUDO

KURZY KARATE 06/07
  přípravné cvičení 5 - 6 let
  kurz karate 7 - 9 let
  karate a sebeobrana 10 - 14 let
  karate a sebeobrana nad 15 let
  karate a Allkampf-jitsu
  Saisho Ki Do - sebeobrana
  K-aerobik - kondiční bojové cv.

HLASOVACÍ SOUTĚŽ -
TOP POSTER DA1

TOP REPORTÁŽE
12.11.06 Japonsko Reportáž z Japonska
22.06.06 Hradec Králové Nekoř 2006
30.04.06 Hradec Králové Grand Prix HK 2006

Anketa:
Váš oblíbený akční hrdina
1.Jean-Clode van Damme (182)
2.Steven Seagal (174)
3.Homer Simpson (154)