karaterec.com
karatecup.com
SPARTAK HK KARATE SEBEOBRANA FITNESS BUDO
HISTORIE BOJOVÁ UMĚNÍ HOLLYWOOD ZPRÁVY WEBY

2009-03-11 Liga karate 2009 zná své vítěze, slavily především Č.Budějovice a Spartak HK

Finále Ligy družstev kumite Českého svazu karate uspořádal královéhradecký Spartak ve Sportovní hale ve Vysokém Mýtě.

Ředitel soutěže Kamil Guzek a jeho organizační tým opět potvrdil, že patří mezi pořadatelskou špičku v republice.

Na finálová utkání se sjela téměř úplná sestava zúčastněných družstev s výjimkou SKK Shotokanu Liberec a havířovského Baníku mužů, který ze soutěže po druhém kiole odstoupil. Chyběly také některé týmy pro nemocnost svých závodníků a početně by nedosáhly na vítězství. Největšího úspěchu si užíval českobudějovický trenér Jiří Faktor, jehož týmy obsadily bezkonkurenčně nejvíce medailových pozic a titulů. Následoval jej, rovněž trenérsky úspěšný, právě ředitel soutěže finále Kamil Guzek, který si stoupl na druhou příčku celkového hodnocení klubů. S třetí pozicí byl spokojen i ústecký trenér Petr Nechyba s jedním titulem a jednou stříbrnou příčkou svých svěřenců.

Dramatické souboje zaznamenalo toto finále zejména v kategorii mužů v duelu TJ Karate Českých Budějovic s KC Žatec, stejně tak jako v utkání mužského týmu SK Kesl ryu se Sport Unionem z Ústí nad Labem.

České Budějovice prokázaly v podání závodníků Kočího, Zoubka, Hýska a dalších oprávněnost zisku titulu Mistrů ČR v kumite družstev. Hodnotné výkony, i divácky atraktivní podívanou, nabídly ve svých utkáních i závodníci KC Žatec Brůna, Tuček a Macák.

V ženách si pro titul M ČR družstev svými skvělými výkony přišly nakonec závodnice Spartaku Hradec Králové (Krejčová, Kubečková, Kučerová) následované velmi dramatickými zápasy českobudějovickou sqadrou Veithová/Linhartová Zuzka /Linhartová Pavla.

Do posledních okamžiků však byly ve hře i nakonec na třetím místě dobře připravené závodnice Výběru Havířov / Bobková a Marešová/. Dorostenky Spartaku Hradec Králové věrně zkopírovaly úspěch žen a také zvítězily nad druhým týmem Českých Budějovic a ústeckou Kamura ryu. Dorostenci ústeckého SKR Sport Union , kteří měli nejobsazenější kategorii (9 družstev) a celou soutěž vedli, si nakonec vybojovali nejcennější trofej a dotáhli své tažení ligou družstev až ke zlatu. Druhou pozici obsadili závodníci Spartaku Hradec Králové a bronzem odjížděly České Budějovice.

Další výsledky:
Junioři - 1. místo TJ Karate České Budějovice, 2. místo SKR Sport Union Ústí nad Labem, 3. TJ Baník Havířov.
Juniorky – 1. místo TJ Karate České Budějovice, 2. místo Spartak Hradec Králové a 3. místo SKK Liberec.

„ Jsem velmi šťastný za výsledky, kterých dosáhli naši závodníci. Tři tituly, dvě druhá místa a jeden bronz plně odpovídají náročné přípravě které jsme se v přípravném, období věnovali. Potěšil mne svým výkonem snad každý závodník a také rozhodčí odvedli kus dobré práce. Na prvních kolech bylo dost zranění, ale vše se srovnalo po novém školení rozhodčích, na finále. I jim patří náš dík,“ řekl nejúspěšnější trenér na kumite současnosti, Jiří Faktor z Karate České Budějovice.

Autor: Bc. Josef Rajchert

(C)opyright 2004-2007 SK Karate Spartak Hradec Králové
Webdesign K.Guzek, Ing. P.Švojgr
BUDO
KARATE
BOX
JUDO
KOTV - HISTORY
OH 2004 - box
OH 2004 - judo
OH 2004 - šerm
OH 2004 - zápas
OH 2004 - luk
OH 2004 - taekwondo
SPARTAK
HISTORIE
BOJOVÁ UMĚNÍ
HOLLYWOOD
ZPRÁVY
WEBY
On-line: 1
Week: 5543
Total: 11950211
16. prosince 2019

EMAIL KARATE SPARTAK

NEJČTENĚJŠÍ V SEKCI BUDO

KURZY KARATE 06/07
  přípravné cvičení 5 - 6 let
  kurz karate 7 - 9 let
  karate a sebeobrana 10 - 14 let
  karate a sebeobrana nad 15 let
  karate a Allkampf-jitsu
  Saisho Ki Do - sebeobrana
  K-aerobik - kondiční bojové cv.

HLASOVACÍ SOUTĚŽ -
TOP POSTER DA1

TOP REPORTÁŽE
12.11.06 Japonsko Reportáž z Japonska
22.06.06 Hradec Králové Nekoř 2006
30.04.06 Hradec Králové Grand Prix HK 2006

Anketa:
Váš oblíbený akční hrdina
1.Jean-Clode van Damme (182)
2.Steven Seagal (174)
3.Homer Simpson (154)